середа, 13 червня 2018 р.

Протоколи засідань ММО шкільних бібліотекарів


                                       
Протокол № 01                                                                                                                                    Засідання методичного об'єднання шкільних бібліотекарів
від 22 вересня 2017 року
Порядок денний
Тема: «Організація та планування роботи шкільних бібліотек  на 2017-2018 навчальний рік»
 .1.Організація та планування роботи шкільних бібліотек ОТГ на 2017-2018 навчальний рік.
Доповідач Жигула О.В.-бібліотекар Старопетрівської  ЗОШ І-ІІ ст. ,керівник ММО
2.Методичні рекомендації щодо планування роботи на новий навчальний рік.
Ч лени ММО
3.Стан забезпечення учнів підручниками на  2017-2018 навчальний рік  за новою програмою.     
Члени ММО
4. Перелік  навчальних програм, підручників  та навчально-методичних посібників, рекомендованих Міністерством освіти і науки.
Члени ММО
5. Організаційні питання
Слухали:
Жигулу О.В.- бібліотекаря Старопетрівської  ЗОШ І-ІІ ст.,керівника ММО,яка довела інформацію про  організацію та планування роботи шкільних бібліотек ОТГ на 2017-2018 навчальний рік,довела план  роботи міжшкільного методичного об’єднання шкільних бібліотекарів (план роботи додається)
Ухвалили:
1. Затвердити план роботи на новий 2017-2018 навчальний рік.
Слухали:
Новак Л.О.- бібліоткаря Новопетрівської ЗОШ І-ІІІ ст., яка ознайомила з методичними рекомендації щодо планування роботи на новий навчальний рік,наголосила на недоробках   роботи у 2016-2017 н.р. та необхідності їх усунення.
Ухвалили:
1.Взяти до уваги  методичні рекомендації.
2.Недоробки   допрацювати в новому 2017-2018 навчальному році.
Слухали:
Білокриницьку Т.А.- бібліотекаря Червонопільської ЗОШ І-ІІІ ст. про стан забезпечення учнів підручниками на  2017-2018 навчальний рік  за новою програмою.
Ухвалили:
1.Забезпечити підручниками школи ОТГ шляхом передачі залишків у тимчасове користування. .
2.Постійно контролювати рух підручників.
Слухали:
Жигулу О.В.- бібліотекаря Старопетрівської ЗОШ І-ІІ ст.,яка довела  перелік  навчальних програм, підручників  та навчально-методичних посібників, рекомендованих Міністерством освіти і науки.
Ухвалили:  
1.Інформацію прийняти до відома.
2. По мірі можливості знайомити з новинками періодичних видань та брати і використовувати цікаві матеріали в своїй роботі;


Керівник  ММО шкільних бібліотекарів:    _______________                     О.В.Жигула












Протокол № 02                                                                                                                                                       Засідання методичного об'єднання шкільних бібліотекарів
від 14листопада 2017 року
Порядок денний
 Тема:  «Бібліотечний урок - активний процес розвитку творчої, самостійної особистості »
 1.«Нетрадиційні моделі проведення бібліотечних уроків». 
Доповідач Бірюкова О.С. бібліотекар  Бердянської ЗОШ І-ІІ ст.
2. «Форми роботи з читачами»                                                                                                  Доповідач Жигула О.В.-бібліотекар Старопетрівської  ЗОШ І-ІІ ст. ,керівник ММО
3. «Проектна діяльність у роботі шкільної бібліотеки»                                                           Доповідач Білокриницька Т.А- бібліотекар Червонопільської ЗОШ І-ІІІ ст.
4. . «Організація та проведення бібліотечних уроків» (з досвіду роботи).                        Доповідач Мехеда Н.В.- бібліотекар Осипенківської  ЗОШ І-ІІІ ст.
5. Організаційні питання
Слухали:
 Бірюкову О.С.- бібліотекаря  Бердянської ЗОШ І-ІІ ст.,яка розповіла про нетрадиційні моделі проведення бібліотечних уроків,наголосила на ефективності та необхідності таких уроків. Виховання інформаційної та бібліотечно-бібліографічної культури учнів є ключовим напрямом роботи шкільної бібліотеки. Тому бібліотекар повинен урізноманітнювати форми роботи щодо залучення учнів до бібліотеки, систематичного читання, активізації їх пізнавальної діяльності, формування самостійних умінь та навичок(доповідь додається)
Ухвалили:
1.      Інформацію взяти до відома.
2.      Урізноманітнити форми роботи щодо залучення учнів до бібліотеки та читання.
Слухали:
 Жигулу О.В.- бібліотекаря Старопетрівської  ЗОШ І-ІІ ст.,керівника ММО,як розповіла про форми роботи з читачами,тому що  враховуючи виклики сьогодення  шкільні  бібліотеки повинні  використовувати у своїй діяльності сучасні й різноманітні форми роботи, які, завдяки актуальному змісту, творчому підходу та нетрадиційним назвам, здатні привертати до себе увагу користувачів бібліотек, а також залучати до них нових відвідувачів(доповідь додається). 
Ухвалили:
1.Інформацію взяти до відома   
2. Активно використовувати у своїй діяльності різноманітні сучасні форми та методи роботи
Слухали:
Білокриницьку Т.А.- бібліотекаря Червонопільської ЗОШ І-ІІІ ст. про проектну діяльність у роботі шкільної бібліотеки. Сказала ,що сьогодні невпинно зростають вимоги щодо ролі і значення шкільної бібліотеки у навчально-виховному процесі. Саме шкільна бібліотека є не лише джерелом інформації, місцем для проведення різних цікавих заходів, осередком спілкування, але й центром інформаційного супроводу інтелектуального розвитку школяра та підвищення педагогічної майстерності вчителя. У бібліотеці створюються умови, які стимулюють самоосвіту та потребу в опануванні основ інформаційної культури. Питання бібліотечно-бібліографічної грамотності завжди були актуальними. Тому провідним у роботі бібліотеки залишається виховання любові до книги, культури читання, уміння користуватись бібліотекою. Коли читач вільно орієнтується в інформаційному просторі, він зможе почерпнути для себе максимум потрібної інформації, що в свою чергу створить нові можливості для розвитку особистості. Тому бібліотека здійснює пошук оптимальних шляхів зацікавлення учнів книгою, спонукання до творчості, самостійності, підвищення розумової активності.
Проектна діяльність змушує дітей по-новому подивитись на свої можливості, дає відповідь на запитання «А навіщо мені це потрібно?». Метод проектів завжди орієнтований на самостійну діяльність учнів: індивідуальну чи групову, яку вони виконують протягом певного проміжку часу(доповідь додається)
Ухвалили:
1. Створити  умови, які стимулюють самоосвіту та потребу в опануванні основ інформаційної культури.
2. Використовувати проектну діяльність у роботі шкільної бібліотеки
Слухали:
 Мехеду Н.В.- бібліотекаря  Осипенківської  ЗОШ І-ІІІ ст. яка розповіла про організацію та проведення бібліотечних уроків,сказала що бібліотечний урок – це урок орієнтований на формування в учнів уміння самостійно здобувати знання, здійснювати пошук додаткової літератури, використовуючи бібліотечно-бібліографічні знання та навички.                 Наголосила,  що проведення бібліотечного уроку потребує серйозної підготовки: складання чіткого розгорнутого плану заняття, добору потрібної літератури, наочних посібників, детальних розробок практичних вправ(доповідь додається).
Ухвалили: 
1.Інформацію прийняти до відома.
2. Систематично проводити бібліотечні уроки згідно плану.   
Керівник  ММО шкільних бібліотекарів:    _______________                     О.В.Жигула
Протокол № 03                                                                                                                                                       Засідання методичного об'єднання шкільних бібліотекарів
від 29 січня2018 року
Порядок денний
 Тема: «Інформаційно-рекламна діяльність бібліотек як основна складова щодо організації роботи по заохоченню до читання» 
 1.«Залучення до читання:  форми і методи роботи бібліотеки».
Доповідач Жигула О.В.- бібліотекар Старопетрівської  ЗОШ І-ІІ ст. ,керівник ММО
2. Наочні форми інформування читачів.  «Алгоритм підготовки книжкової виставки». Доповідач Новак Л.О.- бібліотекар Новопетрівської ЗОШ І-ІІІ ст.      
3.Стан забезпечення учнів підручниками на  2017-2018 навчальний рік  за новою програмою.                                                                                                                               Доповідач Мехеда Н.В.- бібліотекар Осипенківської ЗОШ І-ІІІ ст.       
 4. Бібліографічний огляд актуальних публікацій в періодичних фахових виданнях «Шкільна бібліотека», «Шкільний бібліотекар».                                                                 Члени ММО
5. Участь у віртуальному методичному об’єднанні бібліотекарів на ЗапоВікі                          Члени ММО
6. Організаційні питання
Слухали:
Жигулу О.В.- бібліотекаря Старопетрівської  ЗОШ І-ІІ ст.,керівника ММО,яка розповіла про форми і методи  роботи з читачами,нагадала про основні завдання такі як:                            
-бібліотечно-інформаційне обслуговування користувачів у забезпеченні всіх напрямків навчально-виховного процесу;
-розширення бібліотечно-інформаційних послуг на основі удосконалення традиційних і засвоєння нових бібліотечних форм і методів роботи. Введення в роботу бібліотеки новітніх технологій;
-формування в учнів вмінь та навичок бібліотечного користувача;
-сприяння вихованню гармонійної, морально досконалої особистості, свідомої свого громадського обов'язку;
-всебічне сприяння підвищенню фахової, педагогічної майстерності вчителів, вихователів, батьків шляхом популяризації педагогічної літератури і надання інформації про неї.;
-бібліотечно-інформаційне забезпечення особистих потреб користувачів у дозвіллєвій діяльності, у профорієнтаційному визначенні;
-виховання в учнів інформаційної культури(доповідь додається).       
Ухвалили:
1. Інформацію взяти до відома та використовувати в своїй роботі.
Слухали:
Новак Л.О.- бібліотекаря Новопетрівської ЗОШ І-ІІІ ст., про наочні форми інформування читачів.  Показала презентацію з досвіду роботи,рекомендувала різноманітні  форми інформування постійно використовувати в своїй роботі.
 Ухвалили:
1.Взяти до уваги  рекомендації.
2. Наочні форми інформування читачів активно використовувати в своїй роботі
Слухали:
   Мехеду Н.В.- бібліотекаря Осипенківської ЗОШ І-ІІІ ст.,яка проінформувала про стан забезпечення учнів підручниками на  2017-2018 навчальний рік  за новою програмою.   
Ухвалили:
1.Забезпечити підручниками школи ОТГ шляхом передачі залишків у тимчасове користування. .
2.Постійно контролювати рух підручників
3.На початок навчального року подавати інформацію про наявність підручників у школі і поповнення фондів науково-методичною літературою.                                                                                                         
4. Суворо контролювати збереження наявного фонду підручників у бібліотеці.


Слухали:
Жигулу О.В.- бібліотекаря Старопетрівської ЗОШ І-ІІ ст.,яка провела бібліографічний огляд актуальних публікацій в періодичних фахових виданнях «Шкільна бібліотека», «Шкільний бібліотекар».                                                                
Ухвалили: 
1.Інформацію прийняти до відома  
2. По мірі можливості знайомити з новинками періодичних видань та брати і використовувати цікаві матеріали в своїй роботі

Слухали:
Жигулу О.В.- бібліотекаря Старопетрівської ЗОШ І-ІІ ст.,яка розповіла про участь у віртуальному методичному об’єднанні бібліотекарів Осипенківської ОТГ на платформі ЗапоВікі,наголосила,що всі бібліотекарі активно використовують ресурс у своїй роботі
 Ухвалили: 
1.Інформацію прийняти до відома.


Керівник  ММО шкільних бібліотекарів:    _______________                     О.В.Жигула




















Протокол № 04                                                                                                                                                        Засідання методичного об'єднання шкільних бібліотекарів
від 15  травня 2018 року
Порядок денний
 Тема: «Бібліотека і книга в контексті часу»
 .1. «Патріотичнее виховання дітей та учнівської молоді засобами діяльності шкільної бібліотеки».
Доповідач Бірюкова О.С.- бібліотекар  Бердянської ЗОШ І-ІІ ст.  
2. Визначення пріоритетних напрямків впровадження нових бібліотечних технологій, якісного забезпечення навчально-виховного процесу  у 2018-2019 навчальному році. Члени ММО
3. Досягнення і недоліки у роботі   шкільної бібліотеки                                                                      Доповідач Жигула О.В.- бібліотекарь Старопетрівської ЗОШ І-ІІ ст..керівник ММО
 4. Перелік  навчальних програм, підручників  та навчально-методичних посібників, рекомендованих Міністерством освіти і науки.
Члени ММО
5. Організаційні питання
Слухали:
Бірюкову О.С.- бібліотекаря Бердянської ЗОШ І-ІІ ст. ,яка сказала , що твердження громадянських цінностей, виховання почуття патріотизму, відданості справі зміцнення державності, національної свідомості є важливими пріоритетами загальноосвітніх шкіл. Шкільні бібліотеки долучаються до цієї важливої місії і різноманітними бібліотечними засобами, сприяють формуванню у підростаючого покоління патріотичних почуттів, національної свідомості, любові до України. Гордість за свою землю, свій народ, а значить, і національна свідомість формується лише за умови, коли людина добре знає історію і культуру рідної держави. У роботі по національно-патріотичному вихованню важливу роль відіграють активні форми, що стимулюють творчість, самостійне та критичне мислення, ініціативу. Як відомо, до активних форм належать такі як                 веб-екскурсії в історію, слайд-екскурси, бібліомедійні уроки, віртуальні виставки тощо(доповідь додається)
Ухвалили:
1.      Постійно використовувати  різноманітні форми  роботи по національно-патріотичному вихованню засобами діяльності шкільної бібліотеки
2.      Інформацїю по національно-патріотичному вихованню висвітлювати на власних веб ресурсах.   

Слухали:
  Жигулу О.В.- бібліотекаря  Старопетрівської  ЗОШ І-ІІ ст.,керівника ММО,                    яка запропонувала  визначити пріоритетні напрямки впровадження нових бібліотечних технологій, якісного забезпечення навчально-виховного процесу  у 2018-2019 навчальному році. Свої пропозиції запропонувала узгодити в серпні місяці
Ухвалили:
1.інформацію взятим до відома
2. Пріоритетні напрямки впровадження нових бібліотечних технологій узгодити у серпні місяці.
Слухали:
       Жигулу О.В.- бібліотекаря  Старопетрівської  ЗОШ І-ІІ ст.,керівника ММО,  яка проаналізувала роботу шкільних бібліотекарів,підвела підсумки роботи методичного об’єднання у 2017-2018 навчальному році,вказала на недоліки в роботі та надала необхідні рекомендації щодо їх усунення . Розповіла про основні завдання шкільних інформаційних центрів на 2018-2019 навчальний рік. Наголосила на необхідності виконувати рекомендації з метою підвищення ефективності роботи шкільних бібліотекарів.                                                                                                                    
Ухвалили:
1. Роботу методичного об’єднання за 2017-2018 навчальний  рік  вважати задовільною.   
2. Підвищувати  професійну  майстерність  шляхом  участі  у конкурсах  спрямованих на розвиток творчих можливостей  бібліотекарів громади  на прикладах кращих досягнень, що виявляються творчими професійними конкурсами.                                                                                                                  
Слухали:
Жигулу О.В.- бібліотекаря Старопетрівської ЗОШ І-ІІ ст.,керівника ММО,яка довела  перелік  навчальних програм, підручників  та навчально-методичних посібників, рекомендованих Міністерством освіти і науки на 2018-2019 н.р..
Ухвалили: 
1.Інформацію прийняти до відома.


Керівник  ММО шкільних бібліотекарів:    _______________                     О.В.Жигула

Немає коментарів:

Дописати коментар